Ubisoft zrobi grę…jRPG?

W rozmowie z Famitsu, Alain Carre z Ubisoftu stwierdził, że któregoś dnia chcieliby wydać jakąś grę jRPG.

Nigdy nie zrobiliśmy żadnej gry z gatunku RPG, gatunku, który Japończycy uwielbiają.

Tworzymy strzelaniny, strategie, gry sportowe, gry akcji, czy przygodowe, ale nigdy nie zrobiliśmy gry RPG.

Tak, czy inaczej, jesteśmy otwarci na wszystko. Jeśli udałoby nam się zebrać ludzi, którzy znają się na grach tego typu, z chęcią byśmy ją wydali. Jeśli mielibyśmy szansę współpracować z Japońskimi twórcami, jestem pewien, że bylibyśmy w stanie zrobić grę trafiającą do Japończyków.

I jak Wam się to podoba? Kto wie, być może to to, czego jRPGi  dzisiaj potrzebują. Nowych pomysłów i zmian, które z pewnością wnieśliby zachodni twórcy. Tylko, czy nie skończyłoby się na zachodnim action RPG w mangowej oprawie?

Z chęcią zobaczyłbym co z tego wyjdzie, chociaż ja akurat wolę te starsze, tradycyjne japońskie gry rpg bez silenia się na oryginalność, co zazwyczaj nie wychodzi na dobre patrząc na jrpgi tej generacji.

Źródło: Kotaku.com

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Ubisoft zrobi grę…jRPG?

  1. Zapewne przypadkiem powstałaby jakaś parodia. To tak jak z Quantum Theory od Tecmo. Tak bardzo chcieli się przypodobać zachodniemu odbiorcy, że powstał shooter niechcący obśmiewający akurat zachodnie schematy w tym gatunku. ; )

  2. Jestem wielkim fanem jRPG i to czego w tych grach najbardziej mi brak to sensowni przeciwnicy a nie gumiżelki i inne galaretki. Dlatego czekam na produkcję Ubi z nadziejami.

    • Mi gumiżelki i galaretki nie przeszkadzają, nawet je lubię (w sensie w grze… :)) Chyba, że gra próbuje być poważna i mieć fabułę, a ostatnim bossem jest czajnik- wtedy nawet ja wymiękam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s